O projektu | Pekárenský dvůr

Prémiová rezidence na místě s pekárenskou tradicí

Několik generací Brňanů má prostor dolního Cejlu spojený s vůní čerstvého chleba. Po ukončení výroby píšeme novou historii areálu někdejších Dělnických pekáren a měníme jej na rezidenci inspirovanou úspěšnými londýnskými projekty a splňující náročná environmentální kritéria pro certifikaci BREEAM.

Realitní projekt roku 2023
Cena architektů:
Jihomoravský kraj

Živý vnitroblok

Vychutnejte si život plnými doušky. Parkově upravený vnitroblok Pekárenského dvora k tomu nabídne spoustu možností – od grilovacích zón přes dětská i workoutová hřiště až po venkovní prostory pro homeoffice.

Kvalitní
materiály

V materiálovém provedení interiérů držíme vysoký standard. Dřevěné podlahy, cihlové obklady fasád, moderní hliníková okna a dveře – to je kombinace pro nadčasově elegantní bydlení.

Stylová
čistota

Svými čistými liniemi a funkčním uspořádáním odkazuje architektura Pekárenského dvora na průmyslové stavby, které dodnes dotvářejí charakter brněnských Zábrdovic.

Sdílené
střešní terasy

Pro rezidenty je v areálu k dispozici několik sdílených teras o celkové ploše 725 m2, uzpůsobených pro práci i trávení volného času.

Semiprivátní
park

Parková úprava více než 2 600 m2 volné plochy vnitrobloku je dílem renomovaného zahradního ateliéru Krejčiříkovi, podepsaného např. pod návrhy zahrad vily Tugendhat či hospitalu Kuks.

Široká škála klubových služeb

Jedinečnost Pekárenského dvora spočívá v nabídce řady služeb dostupných výhradně pro rezidenty a jejich hosty. Ty zahrnují například saunu, jógu a masérnu, fit centrum, concierge službu a další.

Krytá garážová
stání

Ve velkokapacitních garážích počítáme i s dalším zázemím nejen pro motoristy. Najdete v nich dobíjecí stanice pro elektromobily nebo kolárnu s prostorem na základní servis kol.

Historie místa

Současný příběh

Harmonogram prací

Více o historii místa
Online přenos ze stavby:
Kamera 1
Kamera 2

Autoři projektu

"Architektonické řešení Pekárenského dvora je inspirované bohatým průmyslovým dědictvím této oblasti a oslavuje historii brněnské čtvrti, která bývala domovem umělců, tiskařů, výrobců textilu a nábytku. Linie objektů jsou střídmé, fasády z režného zdiva mají pravidelný rytmus velkých hliníkových oken průmyslového charakteru. Současně ale pracujeme s jednoduchými prvky hmotového narušení stereotypu fasád v podobě zapuštěných lodžií a vyložených balkónů, které byty propojují se zeleným vnitroblokem."

Ing. arch. Radim Lička, DIMENSE architects
hlavní architekt projektu

„Rezidence Pekárenský Dvůr není dalším typickým rezidenčním domem, jde o koncept společného bydlení, který reaguje na dnešní stále rychlejší životní tempo. Inspirací pro nás byly co-livingové projekty na kterých jsme pracovali již v minulosti v Londýně. Snažili jsme se vytvořit unikátní místo, s ojedinělou atmosférou, nabízející klidné bydlení přímo v centru Brna s výhodami 5-ti hvězdičkového hotelu.

Svým budoucím rezidentům tak areál nabídne mnoho služeb – od wellness, fitness a relaxačních zón, přes venkovní workoutové nebo dětské hřiště, grill zónu a párty altánek, až po slunnou sdílenou střešní terasu. Rozšířením vlastního obytného prostoru bude pro rezidenty také vstupní recepce se službou concierge a lounge zónou."

Dagmar Zvoníčková & Ivana Linderová, ID Studio
Hlavní designerky projektu

"Projekt Pekárenský dvůr je pro nás příležitostí přinést do Brna nové zahradnické trendy a soudobé designové prvky inspirované zvyklostmi ve světových metropolích. Důraz jsme kladli na čistotu a eleganci organických prvků v půdoryse dvora, který je vlastně rozlehlou střešní zahradou. Stejnými principy se řídí i vegetace na jednotlivých terasách domů. Důležitý je pro nás i výběr rostlin, které jsou nejen atraktivní, ale splňují i přísné požadavky na trvalou udržitelnost, náročné klimatické podmínky i nižší nároky na údržbu.

Cílem bylo vytvořit stylový a pohodlný venkovní prostor pro příjemný život rezidentů."

Ing. Kamila Krejčiříková, Ph.D. & Doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.
zahradní architekti projektu

“Do rychle se rozvíjející lokality brněnských Zábrdovic chceme přinést to, o co se snažíme vždy - jedinečnou architekturu navrženou špičkovými designéry a architekty s důrazem na využití kvalitních materiálů. Chceme neustále posouvat hranice současného bytového standardu a přinášet nový koncept bydlení, ve kterém budou mít lidé dostatek soukromí, ale také hodně prostorů a možností, jak trávit čas společně.”

Tomáš Vavřík, Domoplan
Developer a hlavní investor projektu

nový projekt v komplexu Pekárenský Dvůr

ZJISTIT VÍC